Príbeh

vianočné oblátky ako symbol vianoc a spomienky na detstvo na kysuciach

Na začiatku boli spomienky na detstvo. Pamätám si, ako sme vždy pred Vianocami dostali oblátky od pani Agnežky, ktorá ich ochotne piekla pre kysuckú farnosť a široké okolie. Ich typická chuť a s nimi spojená atmosféra Vianoc sa zapísali hlboko do mojich spomienok. Po rokoch som sa rozhodla, že tieto spomienky a vianočnú atmosféru prinesiem svojim blízkym. Nebolo to už na Kysuciach ale na Záhorí, kam sme sa medzitým presťahovali. Bohužiaľ sa mi nepodarilo vypátrať starý stroj, na ktorom piekla Agnežka. Kúpila som si teda svoj prvý stroj na pečenie oblátok - moderný od firmy Magropom. Bolo to pred Vianocami v roku 2017. Začiatky boli spojené s veľkým nadšením. Recepty z internetu, veľa pokusov, večerné pečenie a výsledok sa dostavil. Oblátky sa mi darili, dokonca som s nimi išla na miestny vianočný trh a nejaké som popredávala.

VÁŽNE PEČENIE

Úvodné nadšenie a reakcie okolia ma podporili a zamýšľala som sa nad tým, ako oblátky rozbehnúť trochu vážnejšie. Pripravila som si recepty na bezlepkové, bezlaktózové varianty - lebo podľa reakcií z internetu som zistila, že ľudia s potravinovými intoleranciami to vôbec nemajú ľahké. Potom som pridala aj trubičky a malé slané oblátky. 

naOplátku - naše poslanie

ikony - mission 3x

Našim poslaním je sprostredkovať zážitok z tradičných výrobkov. Nie sme eshop, kde si niečo jednoducho len tak kúpite. Sme služba, ktorá vám uľahčí podeliť sa o radosť s vašimi blízkymi. Keď im chcete niečo oplatiť - naOplátku v dobrom zmysle slova.

Postupne rozširujeme "médiá", prostredníctvom ktorých môžete vyjadriť svoju vďaku, emócie, spomienky. naOplátku.

Ako prvé sú oblátky. Tradičné vianočné pečivo, sprostredkúva jeden z najsilnejších momentov, pocit Vianoc v kruhu najbližších.

Nasledujú ručne pletené košíky. Sú milé, tématické. Treba mať na pamäti, že boli vyrobené ručne práve podľa vášho želania. Pre vašich drahých. Môžu byť na očiach celý rok a pripomínať sa tak každé ráno.

 

naOplátku - naše princípy

ikony - handmade 3x

Dávame si záležať. Chceme, aby zážitok z darčeka bol dokonalý. Od včasného dodania, cez pekné balenie. Samozrejmosťou je kvalitný produkt - vždy ručne pripravený podľa vašej objednávky.

Najpodstatnejšia je autentickosť - preto vám dávame možnosť doplniť osobné venovanie/pozdrav. Rovnako môžete priložiť fotografiu, ktorú profesionálne spracujeme a elegantne pribalíme.

 

ikona - dlaň